dikaiosyni

Έχει ολοκληρωθεί η καταμέτρηση των ψήφων στους περισσότερους από τους 62 Δικηγορικούς Συλλόγους της χώρας (στο Δικηγορικό Σύλλογο Γρεβενών δεν πραγματοποιήθηκαν εκλογές), έχουν ήδη εκλεγεί πρόεδροι σε 47 Δικηγορικούς Συλλόγους της χώρας, την ίδια στιγμή που σε 8 συλλόγους θα υπάρξει νέα εκλογική αναμέτρηση.
NIKOLOPOYLOS-300x225Στον Δικηγορικό Σύλλογο Κορίνθου, πρόεδρος επανεξελέγη ο δικηγόρος Παναγιώτης Νικολόπουλος με 177 ψήφους σε σύνολο 310 ψηφισάντων. Οι λοιποί υποψήφιοι έλαβαν, 107 ψήφους ο Ανδρέας Μητραβέλας και 14 ψήφους ο Μιχαήλ Μαρνέζης…..
Σε οκτώ δικηγορικούς συλλόγους θα υπάρξει και δεύτερη αναμέτρηση ενώ σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη η διαδικασία συνεχίζεται και σήμερα, ενώ αναμένεται να υπάρξει και δεύτερος γύρος στις 2 και 4 Μαρτίου για την ανάδειξη νέου προέδρου.
Σύμφωνα με τα αποτελέσματα, έχουν εκλεγεί πρόεδροι στους οι εξής Δικηγορικούς Συλλόγους:

Αγρινίου: Λεωνίδας Υφαντής
Αλεξανδρούπολης: Ιωάννης Ζαμπούκης
Αμαλιάδας: Νικόλαος Κυπρούλης
Άμφισσας: Γεώργιος Δελμούζος
Βόλου: Λάζαρος Γαϊτάνης
Γιαννιτσών: Αθανάσιος Ξυνίδης
Γυθείου: Γεώργιος Μητσάκος
Δράμας: Αναστάσιος Πούλιος
Έδεσσας: Λεμονιά Γαϊσίδου
Ευρυτανίας: Βασίλειος Γκαρίλας
Ηλείας: Δημήτριος Δημητρουλόπουλος
Ηρακλείου: Άρης Ροζάκης
Θεσπρωτίας: Κωνσταντίνος Σιντόρης
Θηβών: Κωνσταντίνος Ζέρβας
Ιωαννίνων: Αναστασία Γιογλή
Καβάλας: Αθανάσιος Αθανασίου
Καλαβρύτων: Ανδρέας Οικονόμου
Καλαμάτας: Κωνσταντίνος Μαργέλης
Καρδίτσας: Ανδρέας Γεωργίου
Καστοριάς: Γεώργιος Μπαλιάκας
Κατερίνης: Χαράλαμπος Μπρουσκέλης
Κεφαλληνίας: Παναγής Καππάτος
Κιλκίς: Ευρώπη Αρτόγλου
Κοζάνης: Βασίλειος Τσιώτσιας
Κυπαρισσίας: Αιμιλιανός Σεκλός
Κω: Παναγιώτης Αβρίθης
Λασιθίου: Νικόλαος Παπαδάκης
Λάρισας: Δημήτρης Κατσαρός
Λειβαδιάς: Βασίλης Δαλαμάγκας
Λευκάδας: Γεράσιμος Γαντζίας
Μυτιλίνης: Δημήτριος Καλλίας
Νάξου: Μαρία Μάρκου
Ναυπλίου: Νικόλας Καρούζος
Ξάνθης: Κυριακή Κιούση-Σιούτη
Πρεβέζης: Θωμάς Γεωργίου
Ρεθύμνης: Ευάγγελος Μουνδρανάκης
Ροδόπης: Γεώργιος Κυμπαρίδης
Ρόδου: Κωνσταντίνος Σαρρής
Σάμου: Γεώργιος Κολλάρος
Σερρών: Παναγιώτης Καρίπογλου
Σπάρτης: Παναγιώτης Κομνηνός
Σύρου: Νικόλας Παγίδας
Τρικάλων: Δημήτρης Κοντογιάννης
Τριπόλεως: Δημήτρης Κωστόγιαννης
Φλωρίνης: Δημήτριος Στεφανίδης
Χαλκίδας: Λάμπρος Γκάνης
Χίου: Ανθίππη Ζαννάρα

Δεύτερη εκλογική αναμέτρηση θα υπάρξει στους εξής Δικηγορικούς Συλλόγους:

Αιγίου μεταξύ των: Γεωργίου Μπέσκου και Γεωργίου Ρούσσου
Βέροιας μεταξύ των: Δημητρίου Ζυγουλιανού και Φίλιππου Γιαννούλη
Λαμίας μεταξύ των: Γεωργίου Δούμα και Αθανασίου Μακρυγιάννη
Μεσολογγίου μεταξύ των: Μάριου Παπαθεοδώρου και Σπυρίδωνα Τάμπα
Ναυπλίου μεταξύ των: Νικόλαου Καρούζου και Δημήτριου Ορφανού
Πατρών μεταξύ των: Νικόλαου Παπάκου και Κωνσταντίνου Καραγεώργου
Πειραιά μεταξύ των: Ιωάννη Καρδαρά και Γεωργίου Σταματογιάννη


shares